Home / Aktualności / XV Targi Kariery „Szkoła dla gimnazjalisty”

XV Targi Kariery „Szkoła dla gimnazjalisty”

Dziś (06.03.2017 r.) na Hali nr 1 ul Pomologiczna 10
odbyły się XV Targi Kariery
„Szkoła dla gimnazjalisty”.

Targi Edukacyjne to jednodniowa impreza o charakterze wystawienniczym, której celem jest zapewnienie absolwentom szkół gimnazjalnych, ich rodzicom i nauczycielom swobodnego dostępu do informacji o możliwościach dalszego kształcenia. W imprezie udział wzięło 24 wystawców, głównie ze szkól ponadgimnazjalnych ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego oraz sąsiednich miast.
Wśród wystawców znajdą się również poradnie psychologiczno-pedagogiczne, Biblioteka Pedagogiczna oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Skierniewicach.
Jak co roku targi były okazją do zaprezentowania się, a dla młodzieży gimnazjalnej do zapoznania się z oferowanymi przez szkoły kierunkami kształcenia, programami praktyk i zajęć dodatkowych.
Dzięki prezentacjom multimedialnym odwiedzający mogli poznać bazę lokalową i wyposażenie szkół. Nie zabrakło również wystaw prezentujących dorobek poszczególnych placówek, pokazów umiejętności uczniów i wyrobów przez nich przygotowanych. W poprzednich latach były to m.in. pokazy fryzjerskie i kosmetyczne, degustacje wypieków cukierniczych, oferowanych przez szkoły o kierunkach gastronomicznych. A wszystko to w jednym miejscu i czasie.
Aby ułatwić korzystanie z bogatej oferty edukacyjnej, wystawcy przygotowali specjalnie na targi różnorodne materiały informacyjne i ulotki. Odpowiedzi na nurtujące gimnazjalistów pytania udzielali nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

sprawdź również

Śniadaniowy Przejazd Rowerowy

✅ Nie masz planów na weekend⁉ 🤔✅ Uwielbiasz jazdę na rowerze⁉ 🤔✅ Masz ochotę na śniadanie w plenerze⁉ 🤔 👉 Jeśli choć …