Home / Aktualności / Stadion Do Hokeja Na Trawie

Stadion Do Hokeja Na Trawie

23 kwietnia przy ul. Trakcyjnej 1 zostanie otwarty Stadion do Hokeja na Trawie.Tego dnia oprócz uroczystego przecięcia wstęgi, zostanie rozegrany mecz otwarcia pomiędzy zespołami KS Lipno Stęszew, a KS Polonią Skierniewice i mecz towarzyski dzieci i młodzieży. Wręczone zostaną także stypendia sportowe, a na wszystkich uczestników czekają konkurencje sportowe, grill i wiele atrakcji. Zaczynamy o godz. 14:00 na os. Rawka.

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. W końcu po wielu miesiącach intensywnych robót, oficjalne otworzymy profesjonalne boisko do hokeja na trawie. Będzie to pierwszy taki obiekt w Skierniewicach. Sportowa przestrzeń pozwoli organizować nie tylko lokalne wydarzenia, ale także te o randze ogólnopolskiej czy międzynarodowej. Co ważne, tuż obok profesjonalnej sztucznej murawy powstało pełne logistyczne zaplecze, które z pewnością przyda się mieszkańcom osiedla Rawka do organizacji lokalnych imprez i spotkań. Boisko przy ul. Trakcyjnej przede wszystkim posłuży jednak zawodnikom skierniewickiego Klubu Sportowego Polonia. Na obiekcie będzie można również rozgrywać mecze piłkarskie w specjalnym obuwiu. Przypomnijmy, że boisko kosztowało nieco ponad 3 mln zł. Ponad jedną trzecią tej kwoty Skierniewice pozyskały z Funduszu Rozwoju Kultury Fizyczne

Dobre położenie Skierniewic umożliwi organizację turniejów na poziomie europejskim i reprezentacyjnym. – te słowa prezydenta miasta potwierdził podczas swojej ostatniej wizyty prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Andrzej Grzelak. Już dziś możemy zaprosić na pierwsze tak duże wydarzenie sportowe na nowym obiekcie na skierniewickim osiedlu Rawka. W dniach 29.04-02.05 rozegrany zostanie turniej międzynarodowy kadr narodowych w kategorii wiekowej U-16. Na dzień dzisiejszy swój udział potwierdziły zespoły z Gruzji Chorwacji, Ukrainy, Litwy, Łotwy oraz Białorusi. Szczegółowo o wydarzeniu poinformujemy w najbliższym czaprócz uroczystego przecięcia wstęgi, zostanie rozegrany mecz otwarcia pomiędzy zespołami KS Lipno Stęszew, a KS Polonią Skierniewice i mecz towarzyski dzieci i młodzieży. Wręczone zostaną także stypendia sportowe, a na wszystkich uczestników czekają konkurencje sportowe, grill i wiele atrakcji. Zaczynamy o godz. 14:00 na os. Rawka.

sprawdź również

Śniadaniowy Przejazd Rowerowy

✅ Nie masz planów na weekend⁉ 🤔✅ Uwielbiasz jazdę na rowerze⁉ 🤔✅ Masz ochotę na śniadanie w plenerze⁉ 🤔 👉 Jeśli choć …