Home / Aktualności / Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza! Skierniewice

Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza! Skierniewice

Już ponad 2400 lat temu Hipokrates powiedział: „Spacer jest najlepszym lekiem człowieka”. Wystarczy przejść w ciągu 30 min ok. 1,5 km aby cieszyć się dłuższym i lepszym życiem, zmniejszając ryzyko choroby wieńcowej o 30%.

Z myślą o promowaniu i poszerzaniu wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie jakim jest “Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”. W sobotę 30 września 2017 r. odbędzie się trzecia edycja wspólnego spaceru, w której pierwszy raz spacerowicze wychodzą poza granicę stolicy. Oprócz Skierniewic w wydarzeniu bierze udział: Chrzanów, Oświęcim, Sandomierz, Tarnobrzeg oraz Żyrardów. Spacer organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia oraz urzędami miast przez jedyny w Polsce klub Fitnessu Medycznego, wspierany przez fundację “Zaskoczeni Wiekiem”.

Ideą spaceru jest nie tylko promowanie i zwiększenie aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności, rozpowszechnianie dobrych praktyk prozdrowotnych i żywieniowych, ale przede wszystkim popularyzowanie marszu jako najbezpieczniejszej i powszechnie dostępnej formy ruchu dla wszystkich bez względu na wiek i stan zdrowia, poprawiającej jakość życia oraz wpływającej korzystnie na zdrowie.

Dlaczego warto spacerować razem z nami?

 • Spacer chroni przed cukrzycą!

 • Spacer obniża ciśnienie tętnicze krwi!

 • Spacer chroni przed upadkami z złamaniami kości!

 • Spacer chroni przed rakiem piersi!

 • Spacer zmniejsza apetyt na słodycze!

 • Spacer poprawia jakość snu!

 • Spacer poprawia koncentrację i ułatwia myślenie!

 • Spacer poprawia nastrój!

 • Spacer zmniejsza bóle stawowe!

 • Spacer zwiększa odporność organizmu na choroby!

 • Spacer poprawia kreatywność!

 • Spacer wydłuża życie!

Spacer to najlepsze lekarstwo na zdrowie dla każdego z nas!

W Skierniewicach spacer odbędzie się w Parku Miejskim, „Miasteczko Zdrowia” z pomiarami ciśnienia rusza od godz. 11:00. O 11:30 zacznie się rozgrzewka, a o godz. 12:00 wspólnie z pięcioma innymi miastami ruszamy na Spacer po zdrowie! Po 30 min. spacerze będą ćwiczenia na wyciszenie, a następnie warsztaty fitness oraz konsultacje prozdrowotne.

Rejestracji można dokonać na stronie: http://www.perlasport.pl/spacer-po-zdrowie/ (wybieramy Skierniewice) lub w sobotę 30.09.2017 r. od godz. 10:00 przy Bramie Parkowej (ul. Sienkiewicza).

Każdy zarejestrowany Uczestnik spaceru będzie ubezpieczony oraz otrzyma atrakcyjny pakiet startowy!

W tym roku w trakcie skierniewickiego Spaceru po zdrowie odbędzie się już 6. edycja Ogólnopolskiego Marszu Seniora z kijami nordic walking, który w Skierniewicach od 2012 roku organizuje poseł Dorota Rutkowska. Termin Marszu Seniora zawsze jest bliski 1 października, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W tym samym czasie podobne marsze odbywają się w wielu miejscach w Polsce. Duża część posłanek, należących do Parlamentarnej Grupy Kobiet, organizuje je w swoich rodzinnych miastach. Ta inicjatywa ma przeciwdziałać procesowi wykluczenia ze względu na wiek. Ma wpływać na integrację społeczną, uświadamiać wszystkim, że seniorzy są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. To również aktywna i zdrowa forma spędzenia wolnego czasu.

Zapraszamy! 

sprawdź również

Śniadaniowy Przejazd Rowerowy

✅ Nie masz planów na weekend⁉ 🤔✅ Uwielbiasz jazdę na rowerze⁉ 🤔✅ Masz ochotę na śniadanie w plenerze⁉ 🤔 👉 Jeśli choć …