Home / Aktualności / Gala Boksu Zawodowego jesienią w Skierniewicach

Gala Boksu Zawodowego jesienią w Skierniewicach

To już pewne. 7 października 2017 roku w Skierniewicach zorganizowana zostanie gala boksu zawodowego. 27 kwietnia w Ratuszu podpisano stosowną umowę.

To wielki dzień dla skierniewickiego sportu. Jesienią tego roku na nowej hali ośrodka sportu i rekreacji przy ul. Pomologicznej 8 odbędzie się gala boksu zawodowego. W miniony czwartek w sali konferencyjnej skierniewickiego ratusza wiceprezydent Jarosław Chęcielewski, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji Ewa Milczarek oraz Mirosław Milewski z DEM’a Promotion Polska podpisali stosowny dokument, który umożliwia organizację tej bokserskiej imprezy w naszym mieście.

4 walki amatorskie i 2 zawodowe

Nie znamy jeszcze nazwisk wszystkich bokserów, którzy powalczą w Skierniewicach. Pewne jest jednak, że w pierwszy weekend października zobaczymy walki amatorskie, zawodowe i olimpijskie. Rozmowy z potencjalnymi bokserami trwają. Jak zapewnia Mirosław Milewski z DEM’a Promotion Polska, na pewno do naszego miasta przyjedzie, najlepszy obecnie pięściarz wagi półciężkiej, Norbert Noras Dąbrowski (20-6-1, 8 KO), który zawalczy w walce wieczoru.- Jesteśmy już po mocnych rozmowach. W Skierniewicach przewidujemy walkę wieczoru, w której planowany jest Norbert Noras Dąbrowski – powiedział podczas spotkania Mirosław Milewski z DEM’y. – 7 października poza walkami zawodowymi, będą również walki olimpijskie oraz sporo niespodzianek, o których poinformujemy niebawem.
Przypomnijmy, że temat gali boksu w naszym mieście zrodził się już w sierpniu ubiegłego roku podczas wizyty wybitnego polskiego pięściarza, srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Moskwie i Mistrzostw Świata w Monachium oraz dwukrotnego medalisty Mistrzostw Europy z Kolonii i Warny – Pawła Skrzecza. Wówczas rozpoczęto rozmowy oraz wybór obiektu na którym rozstawiony zostanie ring. Jesienią ur. mistrz ponownie odwiedził Skierniewice, przeprowadzając trening dla dzieci z miejskich szkół.
Gala boksu zawodowego to wydarzenie, którego brakowało w bogatym, sportowym „menu” w Skierniewicach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne nazwiska pięściarzy, których pojawią będziemy mogli podziwiać w październiku. O dalszych krokach będziemy na bieżąco informować za pomocą naszych kanałów promocyjnych.

sprawdź również

Śniadaniowy Przejazd Rowerowy

✅ Nie masz planów na weekend⁉ 🤔✅ Uwielbiasz jazdę na rowerze⁉ 🤔✅ Masz ochotę na śniadanie w plenerze⁉ 🤔 👉 Jeśli choć …